1 × 7 поцинкувана Strand

Краток опис:

Галванизиран челик влакно

Материјал: Q195, Q235,45 # 60 # 65 # 70 # 80 #, 82B #

Бројот на жици: 7 и 19

дијаметарот на жицата (mm): 3.0 ~ 20.00

Сила на истегнување (MPa): 1175 ~ 1860

Пакетот: дрвени ролна

За аплицирање: поцинкувана челична жица влакно / дечко жица / останат

жица се користи за ACSR Core, извлекувајќи пол, надземни проводници,

Messenger жица, Статични жица, Гај жица, водич железнички кабел


детали за производот

Тагови производ

                                                     Топло-натопи галванизиран влакно-ASTM A475-03

                          (IEC60-888, BS183 со BS443 слој, JISG3537-94, AS2841-86, AS1222-1)

СТРУКТУРА Влакно големина опсег / mm Една жица големина опсег / mm MIN.BREAKING  оптоварување / Mpa Номиналната тежина / 100
1 * 7 3,00-12,00 1,00-4,00 1270 1370 1470 1570 4,58-73,22
ZINC на тежината: 100g / m 2- 270g / m 2

 

ASTM-A475-03

СТРУКТУРА

Влакно големина опсег / mm (инчи)

Една жица големина опсег / mm (инчи)

MIN.BREAKING оптоварување / lbf (куни)

ПРЕМАЗ-g / m 2(мл / ft 2)

висока

екстра високи

Класа А

1 * 7

9.53 (3/8)

3.05 (0.120)

10,800 (48.0)

15.400 (68.4)

260 (0.85)

1 * 7

11.11 (7/16)

3,68 (0,145)

14.500 (64,5)

20.800 (92,5)

275 (0.90)

1 * 7

12,7 (1/2)

4.19 (0.165)

18.800 (83,6)

26.900 (119,60)

275 (0.90)

 

 

Галванизиран челик влакно

Strand Дијаметар инчи

Обложени Дијаметар инчи

Жици по Компонента

StrandWeight / 1000 FT фунти

3/16

0,062

7

73

3/16

0,065

7

80

7/32

0,072

7

98

1/4

0,080

7

121

9/32

0,093

7

164

5/16

0,104

7

205

5/16

.109

7

225

3/8

0,120

7

273

7/16

0,145

7

399

1/2

165

7

517

9/16

0,188

7

671

5/8

0,207

7

813

 

МИНИМАЛНИ кршење сила
во фунти

Минималната тежина на
ПРЕМАЗ OZ./SQ. FT.

Одделение за комунални услуги

заеднички одделение

Сименс Мартин одделение

Висока јачина одделение

Екстра висока јачина одделение

класа А

класа Б

класа C

-

1150

1900

2850

3990

0.5

1.0

1.5

2400

-

-

-

-

0.5

1.0

1.5

-

1540

2560

3850

5400

0.5

1.0

1.5

-

1900

3150

4750

6650

0,6

1.2

1.8

4600

2570

4250

6400

8950

0,7

1.4

2.1

-

3200

5350

8000

11200

0.8

1.6

2.4

6000

-

-

-

-

0.8

1.6

2.4

11500

4250

6950

10800

15400

0.85

1.7

2.55

18000

5700

9350

14500

20800

0.9

1.8

2.7

25000

7400

12100

18800

26900

0.9

1.8

2.7

-

9600

15700

24500

35000

1.0

2.0

3.0

-

11600

19100

29600

42400

1.0

2.0

3.0

 

Пакување во дрвени макари или тапани со вода-доказ соединение материјал завиткан

1 × 7 поцинкувана Strand


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !