Масло темпериран челик за пружини жица

Краток опис:

Материјал: 55SiCr 60Si2Mn 50CrV 65Mn

дијаметарот на жицата (mm): 2.0 ~ 16.00

Сила на истегнување (АПМ): 1250 ~ 2140

Пакетот: Во калеми со пластична филм внатре и пластични ткаени ленти надвор

Стандард: EN-10270-2 / ASTM-A229 / DIN17223-2-1990 / ASTM-A401


детали за производот

Тагови производ

1. Општ вовед: Сите суровини се набавени од Бао челик, најмногу гарантирани и најголем производител на алуминиумски жица прачка во Кина. State-of-the-art и добро развиена техника, како и водечки остро систематска обработка на линија донесоа гаранција за квалитет и доверба на нашите партнери. Од жица цртање за греење печка, на сите времиња температура надзор автоматски со sensoring уред, масло калење, ликвидација, ослободување од стрес, пакување. Сите овие постапки се прецизно контролиран.

На склопување е опремен со жица цртање машина и чистење equipment.The светска класа на on-line со вртложни струи мааната детектор се користи за тестирање на производите prodction.These постигне водечки светски големина ниво.На на челик жица е Φ0.3mm- Φ16mm.The тензија на челичните достигне повеќе од 2000mpa.

2. Главни спектар на апликации:

(1). Суспензија пролет за други товарни возила

(2). вентил пролет

(3). Машински пролет за важни употреба

3. достапни материјал:

(1) SAE9254-55SiCr

(2) 60Si2Mn

(3) SAE6150-50CrV

(4) 65Mn

(5) Висока јаглероден челик за пружини за В.Д., Ф.Д., ASTM A229-одделение јас

4. карактеристики: 2.0mm-16.00mm да се во согласност со стандардите DIN17223-2-1990, ASTM-A229, 230, 231, 232, 401

ХЕМИСКИ СОСТАВ %

КЛАСА

C

Си

Mn

P

S

Cu

Cr

V

В.Д.

0,63-0,73

0,10-0,30

0,50-1,00

Макс 0.020

Макс 0.020

Макс 0.060

 

 

В.Д. CRV

0,62-0,72

0,15-0,30

0,50-0,90

Макс 0.025

Макс 0.020

Макс 0.060

0,40-0,60

0,15-0,25

 В.Д. SiCr

0,50-0,60

1,20-1,60

0,50-0,90

Макс 0.025

Макс 0.020

Макс 0.060

0,50-0,80

 

FD

0,60-0,75

0,10-0,30

≥0.50

Макс 0.030

Макс 0.025

Макс 0.120

 

 

FD CRV

0,62-0,72

0,15-0,30

0,50-0,90

Макс 0.030

Макс 0.025

Макс 0.120

0,40-0,60

0,15-0,25

FD SiCr

0,50-0,60

1,20-1,60

0,50-0,90

Макс 0.030

Макс 0.025

Макс 0.120

0,50-0,80

 

 

Параметар: В.Д., В.Д. CRV, В.Д. SiCr

Големина / mm

ТОЛЕРАНЦИЈА / mm

ЗДРАВИНА RANGE-N / mm 2

В.Д.

В.Д. CRV

В.Д. SiCr

2,00-2,50

 

0.020

1630-1730

1720-1860

1960-2060

2,50-2,70

1600-1700

1670-1810

1910-2010

2,70-3,00

1600-1700

1670-1810

1910-2010

3,00-3,20

1570-1670

1670-1770

1910-2010

3,20-3,50

 

 

 

0.025

1570-1670

1670-1770

1910-2010

3,50-4,00

1550-1650

1620-1720

1860-1960

4,00-4,20

1550-1650

1570-1670

1860-1960

4,20-4,50

1550-1650

1570-1670

1860-1960

4,50-4,70

1540-1640

1570-1670

1810-1910

4,70-5,00

1540-1640

1570-1670

1810-1910

5,00-5,60

1520-1620

1520-1620

1810-1910

5,60-6,00

 

 

0,035

1520-1620

1520-1620

1760-1860

6,00-6,50

1470-1570

1470-1570

1760-1860

6,50-7,00

1470-1570

1470-1570

1710-1810

7,00-8,00

1420-1520

1420-1520

1710-1810

8,00-8,50

1390-1490

1390-1490

1670-1770

8,50-10,00

0.050

1390-1490

1390-1490

1670-1770

 

Параметар: FD, Ф.Д. CRV, Ф.Д. SiCr

Големина / mm

ТОЛЕРАНЦИЈА / mm

ЗДРАВИНА RANGE-N / mm 2

В.Д.

В.Д. CRV

В.Д. SiCr

2,00-2,50

 

0,035

1670-1820

1750-1900

1970-2140

2,50-2,70

1640-1790

1720-1870

1950-2120

2,70-3,00

1620-1770

1700-1850

1930-2100

3,00-3,20

1600-1750

1680-1830

1910-2080

3,20-3,50

 

 

 

0.045

1580-1730

1660-1810

1900-2060

3,50-4,00

1550-1700

1620-1770

1870-2030

4,00-4,20

1540-1690

1610-1760

1860-2020

4,20-4,50

1520-1670

1590-1740

1850-2000

4,50-4,70

1510-1660

1580-1730

1840-1990

4,70-5,00

1500-1650

1560-1710

1830-1980

5,00-5,60

1470-1620

1540-1690

1800-1950

5,60-6,00

 

 

0.050

1460-1610

1520-1670

1780-1930

6,00-6,50

1440-1590

1510-1660

1760-1910

6,50-7,00

1430-1580

1500-1650

1740-1890

7,00-8,00

1400-1550

1480-1630

1710-1860

8,00-8,50

1380-1530

1470-1620

1700-1850

8,50-10,00

0,070

1360-1510

1450-1600

1660-1810

10,00-12,00

 

0,090

1320-1470

1430-1580

1620-1770

12,00-14,00

1280-1430

1420-1570

1580-1730

14.00-15.00

1270-1420

1410-1560

1570-1720

15,00-16,00

0.12

1250-1400

1400-1550

1550-1700

Пакување во котури со пластична филм внатре и пластични ткаени ленти надвор.

OQ


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !