Wire Oil nevrik Pranvera çeliku

Përshkrim i shkurtër:

Materiali: 55SiCr 60Si2Mn 50CrV 65Mn

Diametër tela (mm): 2.0 ~ 16.00

Forca elastik (MPA): 1250 ~ 2140

Paketa: në spirale nga filmi plastik brenda dhe plastike të endura rrip jashtë

Standardi: EN-10270-2 / ASTM-A229 / DIN17223-2-1990 / ASTM-A401


Detail Product

Produkt Tags

1. Hyrje e përgjithshme: Të gjithë materialet e papërpunuara është prokuruar nga BAO STEEL, prodhuesi më i garantuar dhe i madh për shufra teli aliazh në Kinë. Shtet-e-artit-dhe teknikë të mirë-zhvilluar, si dhe udhëheqës tehe linja sistematike përpunimit kanë sjellë garanci për cilësinë dhe besimit të partnerëve tanë. Nga vizatim tela me furre ngrohje, të gjitha me kohë mbikëqyrja temperatura automatikisht nga sensoring pajisje, vaj me kalitje, dredha-dredha, lehtësim stresi, paketimin. Të gjitha këto procedura janë të kontrolluara saktësisht.

Linja e montimit është e pajisur me makinë vizatim tela dhe pastrimin equipment.The klasit botëror on-line eddy detektor aktuale metë është përdorur për të testuar produktet prodction.These arrijnë botën kryesor madhësinë level.The e tela çeliku është Φ0.3mm- Φ16mm.The tensioni i tela çeliku arrin më shumë se 2000mpa.

2. varg kryesor i aplikacioneve:

(1). pranverë Pezullimi për mjete të tjera

(2). pranverë Valve

(3). pranverë mekanike për përdorim të rëndësishëm

3. Materiali në dispozicion:

(1) SAE9254-55SiCr

(2) 60Si2Mn

(3) SAE6150-50CrV

(4) 65Mn

(5) të lartë të karbonit çeliku pranverë për VD, FD, ASTM-A229 klasën e I

4. Specifikimet: 2.0mm-16.00mm në përputhje me standardet DIN17223-2-1990, ASTM-A229, 230, 231, 232, 401

PËRBËRJE KIMIKE %

CLASS

C

si

Mn

P

S

cu

Cr

V

VD

0,63-0,73

0,10-0,30

0,50-1,00

Max 0.020

Max 0.020

Max 0.060

 

 

VD CRV

0,62-0,72

0,15-0,30

0,50-0,90

Max 0,025

Max 0.020

Max 0.060

0,40-0,60

0,15-0,25

 VD SiCr

0,50-0,60

1,20-1,60

0,50-0,90

Max 0,025

Max 0.020

Max 0.060

0,50-0,80

 

FD

0,60-0,75

0,10-0,30

≥0.50

Max 0.030

Max 0,025

Max 0,120

 

 

FD CRV

0,62-0,72

0,15-0,30

0,50-0,90

Max 0.030

Max 0,025

Max 0,120

0,40-0,60

0,15-0,25

FD SiCr

0,50-0,60

1,20-1,60

0,50-0,90

Max 0.030

Max 0,025

Max 0,120

0,50-0,80

 

 

PARAMETRI: VD, VD CRV, VD SiCr

SIZE / mm

TOLERANCA / mm

Elastik FUSHA-N / mm 2

VD

VD CRV

VD SiCr

2,00-2,50

 

0.020

1630-1730

1720-1860

1960-2060

2,50-2,70

1600-1700

1670-1810

1910-2010

2,70-3,00

1600-1700

1670-1810

1910-2010

3,00-3,20

1570-1670

1670-1770

1910-2010

3,20-3,50

 

 

 

0.025

1570-1670

1670-1770

1910-2010

3,50-4,00

1550-1650

1620-1720

1860-1960

4,00-4,20

1550-1650

1570-1670

1860-1960

4,20-4,50

1550-1650

1570-1670

1860-1960

4,50-4,70

1540-1640

1570-1670

1810-1910

4,70-5,00

1540-1640

1570-1670

1810-1910

5,00-5,60

1520-1620

1520-1620

1810-1910

5,60-6,00

 

 

0.035

1520-1620

1520-1620

1760-1860

6,00-6,50

1470-1570

1470-1570

1760-1860

6,50-7,00

1470-1570

1470-1570

1710-1810

7,00-8,00

1420-1520

1420-1520

1710-1810

8,00-8,50

1390-1490

1390-1490

1670-1770

8,50-10,00

0.050

1390-1490

1390-1490

1670-1770

 

PARAMETRI: FD, FD CRV, FD SiCr

SIZE / mm

TOLERANCA / mm

Elastik FUSHA-N / mm 2

VD

VD CRV

VD SiCr

2,00-2,50

 

0.035

1670-1820

1750-1900

1970-2140

2,50-2,70

1640-1790

1720-1870

1950-2120

2,70-3,00

1620-1770

1700-1850

1930-2100

3,00-3,20

1600-1750

1680-1830

1910-2080

3,20-3,50

 

 

 

0.045

1580-1730

1660-1810

1900-2060

3,50-4,00

1550-1700

1620-1770

1870-2030

4,00-4,20

1540-1690

1610-1760

1860-2020

4,20-4,50

1520-1670

1590-1740

1850-2000

4,50-4,70

1510-1660

1580-1730

1840-1990

4,70-5,00

1500-1650

1560-1710

1830-1980

5,00-5,60

1470-1620

1540-1690

1800-1950

5,60-6,00

 

 

0.050

1460-1610

1520-1670

1780-1930

6,00-6,50

1440-1590

1510-1660

1760-1910

6,50-7,00

1430-1580

1500-1650

1740-1890

7,00-8,00

1400-1550

1480-1630

1710-1860

8,00-8,50

1380-1530

1470-1620

1700-1850

8,50-10,00

0.070

1360-1510

1450-1600

1660-1810

10,00-12,00

 

0,090

1320-1470

1430-1580

1620-1770

12,00-14,00

1280-1430

1420-1570

1580-1730

14,00-15,00

1270-1420

1410-1560

1570-1720

15.00-16.00

0.12

1250-1400

1400-1550

1550-1700

Paketimi në spirale nga filmi plastik brenda dhe plastike të endura rrip jashtë.

OQ


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !