PC Strand

Përshkrim i shkurtër:

 

Materiali: 82B, 77b

Numri i telave: 7

Diametër tela (mm): 9.3 ~ 18.00

Elastik forca (MAP): 1860

Paketa: 2.0-3.5MT

Aplikimi: Fillesa PC janë përdorur për parapërgaditur fle konkrete hekurudhor, metro bordit udhë; post-tensionuar trarëve konkrete, trarët, pllaka e urave, dysheme betoni, park nëntokësore, të ndërtesave industriale, ndërtesat tregtare; Projektet e ujit, ankorimin rock-spirale, mbrojtjes shpat, minierë të qymyrit; stadiume gjatë span, stacioni

 


Detail Product

Produkt Tags

1. Ndërtimi: 1 * 7 material: 82B 77b

2. Diametri: 9.53mm të 15.24mm

3. Min.breaking load: 1560-1960M

4. Standard: ASTM-A416, BS-5896

5. spirale Pesha: 2-3.5MT / spirale

6. relaksim ulët, elastik Lartë Forca

7. Aplikimi: 

1) të përdorur në pjata e sipërme e urave

2) si kabllo për ura të veçanta dhe për mirëmbajtjen e urave

3) në ndërtim, ky produkt është përdorur në shtyllat e betonit dhe mbështet për ndërtimin e ndërtesave, kupola për bimët e paqarta të energjisë dhe forcimin e tanke konkrete LNG

4) ajo është përdorur edhe si dysheme dhe çati përforcim për stadiumet sportive

5) ajo mund të përdoret gjerësisht në material ndërtimor për panelet PC, presion të lartë tuba betoni ujit, strukturat detare, kullat dhe pistat

 

ASTM- A416 / A416M- 06 nga shtatë tel PC Strand

Gradë

Size-mm / (inç)

Tloerance-mm / (inç)

Sektorial Zona-mm2 / (inch2)

Teorike Pesha-Kg / 1000m- (lb / 1000ft)

Breaking Minimum Forca-Kn / (LBF)

Zgjatimi minimal (Lo≥610mm)%

Vlera Relaxation (1000hs)

 Load fillestare 70%   

Load fillestare 80%

860 (270)

9,53 (0,375)

+0,65 (0,026) -0,15 (0,006)

54,8 (0,085)

432 (290)

 102,3 (23000)

≤3.5

 ≤2.5%

≤3.5%

11,11 (0,438)

 74,2 (0,115)

 582 (390)  

137,9 (31000)

12,7 (0,500)

  98,7 (0,153)  

775 (520)

183,7 (41300)

13,20 (0,520)

107,7 (0,167)

844 (568)

200,2 (45000)

14,29 (0,563)

123,9 (0,192)

970 (651)

230,0 (51700)

15,24 (0,600)

140,0 (0,217)

1102 (740)

260,7 (58600)

17,78 (0,700)

189,7 (0,294)

1487 (1000)

353,2 (79400)

 

BS5896-1980

Lloji i

fije floku

Size / mm

formal

elastik

Forcë

N / mm2

çeliku nominale

zonë

mm2

formal

G Mass / m

toleranca në

karakteristike specifikuar

thyerje

ngarkesë

KN

Dia.

mm    

Kryq seksional / mm2

masë

g / m

7-teli

standard

15.2

12.5

1670

1770

138

93

1090

730

0,4

-0.2

 

 

 

Për të gjitha fillesat

+ 4%

-2%

 

 

 

Per te gjithe

fijet

+ 4%

-2%

232

164

11.0

9.3

1770

1770

71

52

557

408

0,3

-0,15

125

92

7-teli

super

15.7

12.9

1770

1860

150

100

1180

785

0,4

-0.2

265

186

11.3

9.6

8.0

1860

1860

1860

75

55

38

590

432

298

0,3

-0,15

139

102

70

7-teli

tërhequr

18.0

15.2

12.7

1700

1820

1860

223

165

112

1750

1290

890

0,4

-0.2

380

300

209

Paketimi në spirale me shirita çeliku të siguruara dhe ujë dëshmi materiale të përbërë mbështjellë

PC Strand


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !